Niedziela, 17 lutego 2019 rok

Czas ucieka - ludzie giną - Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

03-07-2018

Prawica Rzeczypospolitej z niezadowoleniem przyjęła decyzję sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o przesunięciu obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” do nowo powołanej podkomisji. Jest to akt symboliczny, bo dokonany 30 lat po tym, jak po złożeniu przez środowiska katolickie wniosku o uchylenie zbrodniczej ustawy aborcyjnej z 1956 roku taką samą podkomisję stworzył Sejm PRL zdominowany przez PZPR (w maju 1988 roku).

Wczorajsza decyzja Sejmu ma swoje konkretne skutki. W państwowych szpitalach zmarły kolejne osoby, zabite na mocy obecnego prawa, którego dotychczas rządzący nie chcieli zmienić. Jeżeli politycy nie zdecydują się na natychmiastowe uchwalenie obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, będą mieli na sumieniu kolejne osoby.

Z niepokojem przyjmujemy fakt, że główne kluby parlamentarne powołały w skład podkomisji posłów, którzy dotychczas kompletnie nie angażowali się w działania na rzecz zmiany prawa, które miałoby uratować życie zagrożonych zabiciem osób w publicznych szpitalach. Jest to jeden z przejawów braku woli rozwiązania problemu.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Jan Klawiter, Paweł Kubala, Lech Łuczyński, Lidia Sankowska-Grabczuk


Udostępnij