Niedziela, 21 lipca 2019 rok

Jurek: Życie religijne jest częścią życia społecznego

07-01-2019

Życie religijne jest częścią życia społecznego. (…) Gdzie młody katolik ma zdobyć wiedzę na temat swojej religii? – powiedział Poranny gość RMF FM eurodeputowany Marek Jurek, pytany o inicjatywę środowisk lewicowych, związaną ze zbieraniem podpisów ws. rozdziału kościoła od państwa.

- Powołaliśmy komitet Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Zachęcamy środowiska katolickie, wszystkie aktywne środowiska chrześcijańskie do przygotowania się do tych wyborów, żeby wystąpić i prezentować nasze poglądy - powiedział.

- Z Pawłem Kukizem byliśmy w bardzo dobrej współpracy w wyborach samorządowych. Teraz przede wszystkim Paweł sam musi zdefiniować jaka jest jego dalsza polityczna droga. Czy chce budować wąski ruch protestu, czy jakiś szeroki ruch republikański. Moim zdaniem to drugie było dobre, ale on sam musi zdecydować - ocenił.

- Na razie przede wszystkim przygotowujemy naszych kandydatów do startu i jeżeli nabierzemy przekonania, że aktywna opinia katolicka traktowana jest jak ciało obce przez wszystkie duże ugrupowania polityczne, będziemy startować samodzielnie - poinformował.Więcej na RMF24.pl.


Udostępnij